Czy warto przeglądać projekty małych dom ?

Bardzo szeroki ich wybór na swojej stronie internetowej oferuje klientom www.e-domy.pl . Małe domy nie muszą kojarzyć się z ciasnymi klitkami, w których notorycznie brakuje miejsca na upchnięcie wszystkich mebli i szpargałów. Przeciwnie – dobre projekty małych domów potrafią tak rozplanować przestrzeń, że każdy domownik zyska odrobinę intymności, a jednocześnie żadne z pomieszczeń nie będzie nadmiernie zagracone. Jakim sposobem jest to możliwe?

 

Rozwiązań jest co najmniej kilka. Pierwszym z nich jest uwzględnienie w małych domach miejsc na zabudowane szafy i gabloty. Mogą one znajdować się nie tylko w sypialniach, ale również w przedpokojach czy nawet salonach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by budynek posiadał kilka dodatkowych wnęk, opracowanych specjalnie z myślą o pełnieniu funkcji garderoby.

 

 

Drugą metodą jest zamieszczenie w projektach małych domów poddasza. Z pewnością okaże się ono przydatne, zwłaszcza, gdy w projekcie nie została przewidziana budowa piwnicy. Poddasze może służyć zarówno jako dodatkowe pomieszczenie (gdy zostanie odpowiednio zagospodarowane), jak i „przechowalnia” rzeczy, z których korzystamy rzadko, a jeszcze szkoda nam się ich pozbyć.

 

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule wskazać trzeba, że owszem – zdecydowanie warto zapoznawać się z projektami małych domów. Powinniśmy to czynić zwłaszcza wtedy, gdy marzymy o własnych czterech ścianach, nie posiadamy jednak środków finansowych umożliwiających zbudowanie wystawnej rezydencji. Mniejsze budynki również mogą okazać się nie tylko efektowne pod względem wizualnym, ale – co najważniejsze – bardzo funkcjonalne.