Czym jest zaprawa do klinkieru i czemu się ją stosuję?

Wiele osób nie zdaje sobie pojęcia czym jest zaprawa do klinkieru. Przez to bagatelizują jej znaczenie. Jednak jeżeli chcesz zbudować cokolwiek z cegieł klinkierowych, to warto się zaopatrzyć w zaprawę do klinkieru np. w link . A skoro i tak już ją musisz kupić, to warto wiedzieć czym ona jest.

Przede wszystkim jest to produkt mineralny składający się z piasku, cementu, oraz dodatków np. różnego rodzaju barwników. Jej głównym celem jest po prostu łączenie poszczególnych elementów. W naszym przypadku cegieł klinkierowych.

Zaprawa do klinkieru ma oprócz łączenia poszczególnych elementów również je chronić.

Zaprawa do klinkieru ma również chronić.

Ponadto dzięki zaprawie klinkierowej jesteś w stanie wyrównać różnice pomiędzy wymiarami cegieł, które są naturalnym elementem procesu ich produkcji (a nie wadą produkcyjną jak myślą niektórzy).

Ponadto zaprawa do klinkieru ma oprócz łączenia poszczególnych elementów również je chronić. Tutaj mówimy głównie o ochronie przed czynnikami atmosferycznymi – głównie deszczem.

Wybierając złą zaprawę niestety twoja konstrukcja z cegieł jest narażona na różnego rodzaju zniszczenia. Pół biedy jeżeli to jest zwykłe ogrodzenie, gorzej jeśli to elewacja. Dlatego pamiętaj, żeby dobrze i mądrze wybrać zaprawę do klinkieru. Ignorując jej znaczenie możesz jedynie narobić sobie kłopotów.