Dlaczego potrzebujemy koszy miejskich

 

Spacerowanie ulicami Warszawy może doświadczyć wielu wspaniałych wrażeń. Jednak bardzo często przeszkadza mi jeden fakt – ilość koszy miejskich. Cieszę się gdy widzę kosze takie jak na stronie https://metalico.pl/kosze-miejskie.html , ponieważ wtedy będę mógł w końcu pozbyć się śmieci, które mam. Jednocześnie czasem mam ochotę wyrzucić coś tak po prostu, licząc, że może w jakiś sposób wpłynie to na to, że kosze miejskie będą rozmieszczone częściej. Na szczęście tego nie robię, tylko wkładam śmieć do torby, albo wyrzucam go w najbliższym koszu.

 

Kosze miejskie obok ławek są niezbędne w miastach.

Kosze miejskie obok ławek są niezbędne.

 

Dlaczego kosze są potrzebne?

Wiele osób stara się przekonać do swoich racji, że kosze miejskie nic nie daje i tak ludzie wyrzucają śmieci obok nich. Jednocześnie z własnego doświadczenia wiem, że znacznie więcej śmieci jest tam gdzie tych koszy jest mało, niż w ich pobliżu. Oczywiście zdarzają się śmieci bezpośrednio obok kosza, jednak jest ich po prostu mniej.
Zwiększając to ile będzie koszy miejskich zmniejszy się ilość śmieci, które są na ulicach. Wiem, że każdy może przecież schować papierek i wyrzucić go w domu. Albo poczekać chwilę aż znajdzie się obok kosza. Jednak nie każdy chce to robić.

 

 
Natomiast gdy kosze miejskie są na wyciągnięcie ręki to większość osób z nich korzysta. Dla mnie przykładem są choćby palacze. Gdy po prostu idą chodnikiem, to nieraz widziałem jak wyrzucali papierosa tak po prostu. Natomiast gdy szli w miejscu, gdzie jest więcej koszy miejskich to wtedy zwykle wyrzucali peta właśnie do kosza.
Nie muszą one stać co 20 metrów, jednak w niektórych miejscach przydałoby się znacząco zwiększyć ich ilość.