Dlaczego warto jdnak kupić fugi do bruku?

Wiele osób uważa, że o ile fugowanie odgrywa ważną rolę w przypadku domowych kafelek oraz tarasów czy schodów, o tyle kostkę brukową wystarczy tylko odpowiednio ułożyć, najlepiej nie zostawiając przestrzeni między kostkami. www.abmb.net.pl fugi do bruku uważa jednak za absolutną konieczność i niezbędny element wykończeniowy po położeniu kostki. Nadal nie jesteś przekonany i planujesz zrezygnować z zakupu zaprawy? Przekonaj się, co może stać się z wybrukowaną powierzchnią, jeśli zrezygnujesz z położenia fug do bruku.

Zastosowanie dobrej jakości fug do bruku ma specjalne znaczenie.

Fachowcy z prawdziwego zdarzenia nie rezygnują z fug do bruku, ponieważ wiedzą, że jest to dodatkowa ochrona dla bruku, zabezpieczenie przed mrozami oraz wahaniami temperatury. Ściśle ułożona kostka może również wybrzuszać się pod wpływem wysokich temperatur, dlatego warto pozostawić niewielką ilość przestrzeni między kostkami i wypełnić ją fugą do bruku z żywicy. Zastosowanie takiej spoiny zapobiega również wynoszeniu piasku przez mrówki czy też wyrastaniu roślin.

Zastosowanie dobrej jakości fug do bruku ma specjalne znaczenie w przypadku powierzchni poddawanych dużym obciążeniom. Spory ciężar może prowadzić do kruszenia się kostki, jednak jeśli położymy spoinę, to zadziała jak opornik i zabezpieczy bruk przed pękaniem i przesuwaniem się.