Eko-kempingi


 

Eko-kempingi są to miejsca podobne do standardowych kempingów, ale nie do końca. Eko-kemping znajduje się m.in. we Włoszech, który przypomina jedną dużą drewnianą halę, w której znajdują się mieszkania. Oczywiście wszystko jest wykonane ekologicznie i nie szkodzi środowisku. Z eko-kempingu korzystają głównie dzieci – przyjeżdżają kolonie na kilkanaście dni. W ten sposób edukuje się również dzieci jak dbać o środowisko. Przez ten czas dzieci spacerują po okolicy i spędzają aktywnie czas.

 

W Polsce eko-kempingi nie są jeszcze rozpowszechnione. Istnieją jednak pola namiotowe, gdzie można się rozbić i obcować z pięknem naturalnej przyrody. Spanie pod namiotem może być nie lada atrakcją dla dzieci.

 

Zatem może warto zaszczepić w dzieciach miłość do przyrody i jej ochrony? W dzisiejszych czasach świat jest zanieczyszczony i potrzebne jest rozpowszechnianie idei o dbaniu o naszą Ziemię. Każdego roku podczas obchodów dnia Ziemi zbierane są śmieci przez dzieci, jednak to za mało.

 

Eko-kemping to dobre rozwiązanie na wypad za miasto w weekend. Wówczas będziemy mogli odpocząć a dodatkowo chronić przy tym przyrodę. Eko-kempingi są to domy energooszczędne a podawana w nich żywność pochodzi z pobliskim ekologicznych upraw. W ten sposób promowana jest również zdrowa regionalna żywność, która z pewnością ma więcej wartości odżywczych niż ta kupiona w markecie oraz co najważniejsze – lepiej smakuje.