Ekohotele i hostele


 

Ekologiczny hostel z prawdziwego zdarzenia powinien już na pierwszy rzut oka sprawiać wrażenie eko. Założycielami hostelu powinny być osoby z zamiłowania do dbania o naturę. W hostelu powinna być na tyle czysta woda, aby móc ją pić prosto z kranu. W końcu poprzez kupowanie wód w butelkach zaśmiecamy Ziemię, gdyż plastik się rozkłada bardzo długo.

 

Posiłki powinny być przygotowane z warzyw z pobliskich ekologicznych upraw. Ważna jest również segregacja odpadów w hostelu.

 

Aby żywność się nie marnowała, a poprzedni goście zostawiają po sobie jedzenie, które nie jest zepsute to powinno być udostępnione dla innych.

 

Ewentualnie oddane zwierzętom – w końcu kaczki czy kury chętnie zjedzą wszystko co im się poda. 

 

Często w ekologicznych hostelach promowana jest jazda na rowerze. Jeżdżąc autem produkujemy spaliny, które szkodzą środowisku. A poprzez rower nie tylko unikamy tworzenia zanieczyszczeń, lecz również dobrze to wpływa na naszą kondycję i zdrowie psychiczne.

.


 

W łazienkach pojawiają się prysznice, w których woda leci przez określoną liczbę minut. Dzięki temu można zaoszczędzić dużą ilość wody. W końcu czy człowiek bierze prysznic przez 5 minut czy 15 – wychodzi z niego tak samo czysty. Owszem, dłuższa kąpiel pod prysznicem czy w wannie to dla nas dobry relaks, ale w imię przyrody można z niego rezygnować.