Ekologiczne agroturystyki


 

Agroturystyka w Polsce jest rozpowszechniona i wiele osób z niej korzysta. Inaczej jednak sprawa wygląda jeśli chodzi o ekologiczne agroturystyki.

 


 

Co to znaczy ekologiczna agroturystyka?

Przyjeżdżając na kwaterę spodziewamy się skromnego pokoju, z naturalnymi środkami czystości oraz domowym jedzeniem.  Koło domu powinny chodzić kury i kaczki, na śniadanie będą świeże jajka na twardo. Domownicy powinni być szczęśliwi z tego co mają, a jedzenie powinno smakować tak, jakby było z uprawy ekologicznej. Czulibyśmy się rozczarowani, gdybyśmy dostali na obiad danie przygotowane z produktów z dużego sklepu spożywczego. Wybierając tą formę ekoturystyki mamy wymagania.

 

 

Dlaczego warto z niej korzystać?

Korzystając z ekologicznej agroturystyki wspieramy przyrodę, ponieważ wspieramy ludzi, którzy o nią dbają i czerpią z niej to co najlepsze. Każdy wie, że niepryskane warzywa będą nam smakować lepiej. Zdrowa dieta jest coraz bardziej promowana przez telewizję i inne media i dzięki temu wiele osób rezygnuje z fast foodów i innych mocno przetworzonych produktów. Dzięki ekologicznym produktom będziemy mieć lepsze samopoczucie i nasze zdrowie fizyczne również na tym zyska.