Jakie drzwi do mieszkania w bloku?

Drzwi mieszkania mają za zadanie nie tylko otwierać się i zamykać. Są swego rodzaju wizytówką domu, a właściwie dobrana stolarka drzwiowa zapewni właściwą izolację termiczną oraz zabezpieczy mieszkanie przed włamaniem. Obecnie na rynku mamy niezliczoną ilość typów drzwi oraz przeróżne modele różniące się nie tylko kolorem, ale także wieloma istotnymi parametrami.

Na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, wybierając stolarkę drzwiową?

Jakie dodatkowe opcje wybrać?

Rozmiar i kierunek otwierania drzwi

W przypadku stolarki drzwiowej rozmiar ma znaczenie. Przed zamówieniem drzwi należy dokładnie wymierzyć otwór, w którym osadzona zostanie stolarka drzwiowa. W blokach mieszkalnych z wielkiej płyty na ogół wymiary są standardowe, więc często wystarczy podać nazwę ulicy w przypadku lokalnego sprzedawcy, który od razu będzie wiedział, jaki rozmiar i typ drzwi dobrać oraz czy mają się otwierać na zewnątrz czy do wewnątrz.

Klasa bezpieczeństwa

Istnieje ogólna klasyfikacja bezpieczeństwa drzwi. Stolarka drzwiowa będzie posiadała certyfikat na jedną z czterech klas od standardowej, do antywłamaniowej plus. Drzwi wewnątrzklatkowe nie muszą posiadać najwyższego certyfikatu, gdyż mieszkanie chronione jest dodatkowo przez domofon.

Materiał

Producenci na naszym rodzimym rynku, np. stolarka drzwiowa Krzynówek , oferują drzwi z różnych materiałów, w tym drzwi drewniane ze wzmocnieniami antywyważeniowymi.