O czym pamiętać gdy kupujesz wiosła przez internet?

 

Wiele osób cały czas ma pewnego rodzaju obawy do robienia zakupów przez internet. Boją się, że ktoś ich oszuka, wykorzysta. W tym artykule pokażę Ci jakie prawa przysługują Ci gdy robisz zakupy przez internet. Te zasady dotyczą zarówno kajakowcy.pl/wiosla-kajakowe jak i innych sklepów, w których kupisz wiosła.

 

Jakie masz prawa?

Zwrot towaru w 14 dni, bez podania przyczyny! Jeżeli kupujesz wiosła w sklepie internetowym to możesz je zwrócić bez podania przyczyny. Oczywiście sprzęt nie może być uszkodzony, nosić wyraźnych śladów użytkowania, itd. Jednak najważniejsze jest to, że tutaj jesteś bezpieczny i masz czas na dokonanie zwrotu.

 

Jeżeli kupujesz wiosła w sklepie internetowym to możesz je zwrócić bez podania przyczyny.

Wiosła, lato.

Każdy uczciwie działający sklep internetowy, w którym kupisz wiosła musi oferować taką możliwość. Jednocześnie warto przeczytać wcześniej jak to wygląda w regulaminie. Czasem trzeba wysyłać różne dokumenty, czasem po prostu wystarczy odesłać z powrotem wiosło. Warto o tym poczytać, żebyś z pewnością dobrze wykonał procedurę zwrotu.

 

Jeżeli sprzęt dotarł do Ciebie uszkodzony to również nie musisz się martwić. Jeżeli zamawiałeś kuriera, to pamiętaj, że masz prawo otworzyć przy nim paczkę i sprawdzić czy wszystko z wiosłem, które zamawiałeś jest w porządku. Co więcej – powinieneś tak zrobić!!!

 

Jeżeli o tym zapomnisz, a wiosło jet uszkodzone to możesz mieć problemy z wywalczeniem swoich praw. Firma kurierska będzie umywała ręce, ponieważ powinieneś rozpakować paczkę w obecności kuriera.