Turystyka przyrodnicza


 

Turystyka przyrodnicza jest odmianą turystyki poznawczej, w której człowiek odkrywa dotąd nieznane walory przyrodnicze. Szczególną wartością są tutaj kwestie krajobrazowe. Człowiek chce podziwiać przyrodę.

 

Turystyka przyrodnicza, którą warto zobaczyć:

-Słowiński Park Narodowy

-Krzywy Las

-Błędne Skały

-Niebieskie Źródła

-Ostrzyca

-Pustynia Błędowska

 

Turystyka przyrodnicza ma swoje miejsce poprzez parki narodowe lub rezerwaty przyrody, do których człowiek ma dostęp i może je oglądać nie naruszając ich naturalnego piękna.

 

 

Współcześnie turyści jeżdżą w miejsca turystyki przyrodniczej poprzez zorganizowane grupowe wycieczki. Jest to dużym plusem ze względu na to, iż przewodnik ich oprowadza i opowiada historię danego regionu. Wycieczki są najczęściej organizowane w szkołach podstawowych i gimnazjach, aby pokazać dzieciom jak może wyglądać przyroda bez ingerencji człowieka i jak ważna jest ochrona środowiska.

 

Turystyka przyrodnia pełni funkcję świadomości człowieka o naturalnym środowisku i jego zniekształceniu z biegiem lat. Odgrywa ona bardzo ważną rolę w dzisiejszych czasach. Dlatego należy ją chronić i pokazywać kolejnym pokoleniom, aby nie były obojętne wobec warunków w jakich żyją.