Turystyka zrównoważona


 

Jej celem jest dbanie o to, aby została utrzymana równowaga ekologiczna pomiędzy rozwojem regionu a zachowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli w danym regionie turystyka się rozwija, przynosi to korzyści dla właścicieli gospodarstw i mogą uzupełnić swoją ofertę o różne atrakcje. Ważne jednak, aby przy tym nie powodować zbyt dużej degradacji środowiska oraz zakłócenia spokoju innym mieszkańcom regionu.

 

Turystyka zrównoważona jest obecna nie tylko na wsiach, lecz również w mniejszych miejscowościach. Zatem nie musisz jechać na drugi koniec Polski aby z niej skorzystać, turystykę zrównoważoną znajdziesz w wielu miejscach w Polsce.

 

 

Jeśli chcemy wyjechać na weekend w miejsce, gdzie odpoczniemy wśród pięknej przyrody oraz nie zabraknie nam atrakcji – naprawdę warto wybrać turystykę zrównoważoną. Szczególnie, jeśli posiadamy dzieci – z pewnością nie będą się nudzić. Być może wtedy spróbują jazdy konnej i zaszczepi się w nich pasja do tego sportu? Jeśli nie, to może pokochają naturalne środowisko i będą bardziej dbały o przyrodę.