Zrobienie budki dla jerzyka samemu

 

Wiem, że wiele osób w Polsce to tak zwane „złote rączki” – osoby, które lubią się bawić narzędziami, albo po prostu same chcą wszystko robić. Dlatego w tym artykule pokażę Ci o czym trzeba pamiętać robić budkę dla jerzyka samemu. Natomiast jeżeli Ty nie masz smykałki do takich prac, to możesz kupić gotową budkę dla jerzyka przez internet na stronie MKW Pracownia – jednej z najbardziej popularnych.

 

 

O czym trzeba pamiętać?

 

  • Przede wszystkim odpowiednie wymiary – nie ma tutaj jakichś odgórnie narzuconych wymiarów. Jednak ważne jest by twoja budka dla jerzyka nie była mniejsza niż – 18 centymetrów wysokości, 20 centymetrów głębokości i 40 centymetrów szerokości.

 

  • Odpowiednie materiały – tutaj trzeba skupić się przede wszystkim na dachu – on powinien być wodoodporny. Możesz w tym celu użyć papy, albo przyczepić na przykład starą, plastikową deskę do krojenia.

 

  • Generalnie zadbaj o to, żeby budka dla jerzyka była w miarę możliwości wodoodporna, a na pewno, żeby padający deszcz miał problem z dostaniem się do środka.

 

Budkę dla jerzyka.

 

To najważniejsze elementy, o których trzeba pamiętać gdy budujesz budkę dla jerzyka. Jednocześnie w internecie znajdziesz gotowe schematy, które ułatwią Ci jej wykonanie.